انجمن امداد بیماران سرطانی کومش سمنان یک موسسه خیریه است که در جهت حمایت از بیماران سرطانی نیازمند که از انگیزه والای خدمت به همنوع سرچشمه گرفته و توجه خود را معطوف به بیماران مبتلا به سرطان کودکان و بزرگسالان استان سمنان نموده است و در حوزه های جذب حامی و امور خیریه ، مراقبت و پیشگیری از این بیماری فعالیت می کند. ما با اطلاع رسانی و برنامه ریزی در حوزه آموزش های پیشگیرانه می کوشیم تا در کاهش نرخ ابتلا به سرطان در ایران خصوصا استان سمنان مشارکت داشته باشیم . این موسسه خیریه ، غیرانتفاعی ، غیر سیاسی و غیر دولتی است که در این موسسه در کنار یکدیگر برای تحقق اهداف خود تلاش می کنیم و دستان پر مهر شما حامیان و همراهان مهربان خود را گرم می فشاریم و حضور گرم شما در میان جمع خود استقبال می کنیم .

 انجمن امداد بیماران سرطانی کومش با شماره ثبت 235 فعالیت خود را از سال 1387 با مجوز از نیروی انتظامی آغاز و از سال 1388 نیز با کسب مجوز از فرمانداری سمنان مشغول خدمت به بیماران مبتلا به سرطان است.
در حال حاضر نیز با لطف و مدد خداوند و همیاری بیش از 1000 حامی و خیر اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین مردم شریف استان ، خدمت به بیش از 215 بیمار ( 75 نفر مرد ، 120 نفر زن ، 20 کودک ) را در کنار سایر رسالتهای خود در دست انجام دارد.
 

اهداف:

 شناسایی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ( کمک هزینه درمان و کمکهای غیر نقدی )
 افزایش سطح آگاهی و اقدامات پیشگیرانه به منظور کاهش مبتلایان به سرطان
توسعه فرهنگ خانواده سالم با تغذیه سالم

 

رسالت انجمن

درمان و کاهش تعداد افراد مبتلا به سرطان ، افزایش آگاهی جامعه از مباحث پیشگیری و خود مراقبتی در حوزه سرطان

بیانیه ماموریت

شناسایی بیماران و تلاش در جهت رفاه نسبی بیماران ، شناسایی راهکارهای مقابله با سرطان و افزایش آگاهی جامعه از موضوع پیشگری و خود مراقبتی در حوزه سرطان

بیانیه چشم انداز

کارآمدترین و ایده آل ترین موسسه و یکی از بزرگترین مراکز سلامت کشور به نوعی که فقر ، محدودیت اقتصادی و عدم آگاهی ، مانعی برای رسیدن به سلامت و شادابی کسی نباشد.

اهداف کوتاه مدت

تحت پوشش قرار دادن بیماران متبلا به سرطان، تلاش در راستای بالابردن سطح آگاهی جامعه نسبت به بیماری سرطان

اهداف میان مدت

ارائه طرح های نوین برای ارتقای کیفیت زندگی مردم و اصلاح الگوی مصرف و تبدیل انجمن به یکی از برندهای قابل اعتماد با هدف ایجاد آرامش و امنیت خاطر ، همکاری در گسترش خدمات پژوهشی بیماری سرطان، توانمند سازی و خودکفایی مددجویان از طریق اجرای طرح های کارآفرینی